Posted by admin on luty - 13 - 2024 | Możliwość komentowania Polityka wywołuje aktualnie niemało kontrowersji została wyłączona

Czy Polska tak naprawdę skorzystała na wejściu do UE?
Nie tak dawno temu była 9 rocznica wejścia Polski do Unii Europejskiej. Warto w takim razie zastanowić się czy faktycznie wejście naszego kraju do Unii Europejskiej sprawiło, że nareszcie możemy być zadowoleni z rozwoju naszego kraju. Cóż – ciężko w sumie odpowiedzieć na takie pytanie. W końcu nadal gonimy Niemcy albo Holandię. Chociaż chciałoby się powiedzieć, że jest dobrze, to trudno tak powiedzieć. Choć naturalnie w porównaniu z pozostałymi krajami, które ponad 20-lat temu również odzyskały upragnioną wolność, to wcale nie jest tak źle. Można powiedzieć, że ludzie uwielbiają narzekać, przez co nie widzą pozytywów.
Weźmy choćby w rachubę to, że polityka UE powoduje, iż wreszcie w naszym kraju jest dużo pieniędzy na choćby oczyszczalnie ścieków czy autostrady. Oczywiście wiele pieniędzy jest niestety roztrwanianych, ale widać postępy. Poza tym sytuacja geopolityczna naszego kraju uległa całkiem sporej poprawie. A więc można powiedzieć, że gdyby nie Unia Europejska, mocno przypominalibyśmy choćby Ukrainę – piękny kraj, ale mocno podzielony, bardzo mocno niedoinwestowany. A więc podsumowując: choć Unia Europejska ma dużo wad, które tak naprawdę zagrażają naszemu krajowi, całej Europie, to jednakże cieszy, że mieszkańcy Polski powiedzieli tak dla UE. W istocie nie było innego rozwiązania.

Szczegóły na stronie: https://www.refmat.org.pl/

Comments are closed.